Dracula Virüs Temizleyici 2020

dracula virüs temizleyici 2020 ekran görüntüsü

Daha önce 2010 sürümü yayınlanan ücretsiz bir virüs temizleme programı olan Dracula Virüs Temizleyicinin 2020 sürümünü yine ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Kullanım sırasında karşılaştığınız hataları veya görüş-öneri-istek taleplerini programın iletişim ekranından veya sitenin iletişim sayfasından iletebilirsiniz.

1- Dracula Virüs Temizleyici Programının Tarihçesi

Ücretsiz virüs temizleme programı olarak ilk amacı sürücüleri paylaşıma açan ve bilgisayarların açılışında masaüstünde takılmasına sebep olan activexdebugger32.exe trojanını silmekti. Bu amaçla ilk versiyon 2007 Mayıs ayında yazıldı ve bu trojanı temizleme işinde başarılı olundu. İlerleyen zamanlarda program kullanıcılarının diğer virüsleri de silmesi gerektiği beklentisi üzerine geliştirme çabaları devam etti ve her sürümde bir şeyler eklenerek bugün 2020 sürümü mevcuttur.

2- Özellikleri

 • Ücretsiz virüs temizleme programı olan Dracula Virüs Temizleyici, Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları tutan klasörleri (temp, prefetch vb.) temizler.
 • Virüs veri tabanında bulunan kötü amaçlı, Zararlı yazılımları silen virüs temizleme programı özelliğindedir.
 • Diğer antivirüs programlarının virüsü silmesine rağmen tam anlamıyla düzeltilemeyen görev yöneticisi ve kayıt defterinin devre dışı kalması, İnternet Explorer başlangıç sayfasının değiştirilememesi gibi birçok sorunu çözer.
 • USB Disk görüntüleme özelliği ile taşınabilir diskinizin ana dizini içindeki muhtemel virüslü ve gizli dosyaları gösterir.
 • Sistem başlangıcınızı görüntüleyerek şüphelendiğiniz programların Windows başlangıcında çalışmasını önleyebilirsiniz.

3- 2010 Sürümü Sonrası Yapılan Değişiklikler

 • Kötü amaçlı yazılımlardan gelen tehditlere karşı virüs veritabanı kısmi olarak artırıldı.
 • Daha önceki kurulum dosyasının sadece 32 Bit Windows işletim sistemlerine uygun hazırlanması nedeniyle 64 Bit Windows sürümlerinde kurulum veya kurulum sonrası çalıştırma sırasında oluşan hatalar giderildi. Dracula Virüs Temizleyici 2020 programı 32 Bit (x86) ve 64 Bit (x64) Windows işletim sistemlerinin tamamında çalışabilecek şekilde uyumlu hale getirildi.
 • İletişim ekranındaki mail gönderme hatası düzeltildi.
 • Virüs gönder ekranındaki virüslü dosyayı gönderme hatası giderildi.
 • Güncelleştirme hatası giderildi, veri tabanının yeni sürümü çıktığında onay vermeniz halinde veri tabanı dosyaları güncellenebilecektir.

4- Uyumluluk Tablosu & İndirme Seçenekleri

Dracula Virüs Temizleyici 2020 programının çalışabilmesi için bilgisayarınızda en az .Net Framework 4 kurulu olmalıdır. Aşağıda bulunan indirme bağlantısından programın kurulum dosyasını indirip çalıştırdığınızda .Net Framework gereksinim denetimi otomatik olarak yapılır ve gerekli görülmesi durumda kurulum sizi .Net Framework 4 indirme sayfasına yönlendirecektir. Herhangi bir gereksinim olmaması durumunda kurulum doğrudan başlayıp Dracula Virüs Temizleyici 2020 dosyalarını bilgisayarınıza kuracaktır.

Test Edilen İşletim SistemiUyumlulukSistem Gereksinimi
Windows 10 32 & 64 Bit (x86 & x64)+Yok
Windows 8.1 32 & 64 Bit (x86 & x64)+Yok
Windows 8 32 & 64 Bit (x86 & x64)+Yok
Windows 7 32 & 64 Bit (x86 & x64)+.Net Framework 4.0
Kurulumu Gerekiyor

Dracula Virüs Temizleyici 2020 İndir

blank

Microsoft .NET Framework 4

blank

5- Program Kullanım Ekranları

a) Durum Ekranı:

virüs temizleme programı durum ekranı

Bu kısımdan programın şu anki sürümünü, veri tabanı güncelleme tarihini ve veri tabanı sürümünü görebilirsiniz.

b) Tarama Ekranı:

Tarama işlemi sırasında virüslerin temizlenebilmesi için kayıt defterinde bazı değerler silinebilir veya değiştirebilir. Tarama öncesine Başlat -> Regedit açıp (Windows + R) Dosya -> Ver menüsünü açıp, dışa aktarma aralığını Tümü olarak seçip bir isim vererek kayıt defterinizin yedeğini alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kayıt defteri dosyasına çift tıklayarak geri yükleyebilirsiniz.

Sürücü Tarat seçeneği işaretlendikten sonra taratmak istediğiniz sürücüleri seçerek Başlat butonuna tıklamalısınız. Tarama başlatıldıktan sonra, Durdur butonu ile iptal edilebilir.

tarama ekranı
 • Bir klasörü taratmak için, bu klasör alt klasörler içeriyor da olabilir, Tarama Hedeflerinden Klasör Tarat seçeneği işaretlenerek Ekle butonu tıklanır ve açılan formda istediğiniz klasörü seçiniz. Klasör Tarat seçili durumdayken Başlat tıklanır. Sürücü ve klasörler birlikte taratılabilirler.
 • Tarama sırasında bulunan virüslü dosyalar, Bulunan Virüslü Dosyalar kısmına eklenir. Tarama bitiminde işaretlenen dosyalar, Sil butonuyla silinecektir. Dracula Virüs Temizleyici Temp, prefetch dizinlerindeki gereksiz depolanan dosyaları siler; bunun dışında kesinlikle bilgisayarınıza başka bir dosya kopyalamaz. Dracula Virüs Temizleyici dosyaya bulaşmış virüsü temizleyemez bu yüzden listedeki bir dosya sizin için önemliyse önemli dosyanızın işaretini kaldırın.

c) Usb Disk Görüntüle:

usb virüs temizleme disk görüntüle ekranı

Bu kısımda sadece taşınabilir disklerinizin ve usb flash belleklerinizin içinde bulunan gizli ve sistem dosyalarını göreceksiniz, yazılım bunları virüs olarak tanıyamamışsa bile yüksek ihtimalle virüs dosyasıdır. Dosya seçilip “Seçilenleri Sil” butonuna tıklandığında, seçili dosyalar için usb virüs temizleme yapılmış olur.

d) Sistem Açılışı Göster:

sistem açılışı göster ekranı

Bu kısım, Windows başlangıcında aktif olarak çalışan veya pasifleştirilmiş programları göstermektedir. Şüphelendiğiniz bir uygulama olması durumunda başındaki işareti kaldırıp Değişiklikleri Uygula butonuna tıklamanız yeterlidir. İşareti kaldırılan uygulama/hizmet Windows açılışından kaldırılacaktır.

e) Ayarlar – İletişim – Güncelleme:

ayarlar iletişim güncelleme ekranı
 • İletişim formunu kullanarak program sahibiyle irtibata geçebilirsiniz ya da [email protected] adresine mail atabilirsiniz.
 • Virüs gönderme formunu kullanarak incelenmek üzere şüpheli dosya gönderebilirsiniz (önce virustotal üzerinden de taratabilirsiniz), hata oluşması durumunda dosyayı [email protected] adresine gönderebilirsiniz.
 • Güncelleştirmeleri kontrol et butonuna tıklayarak program veya veri tabanı güncellemesi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

f) Yardım Ekranı:

yardım ekranı

Programın kullanımı ve özellikleriyle ilgili açıklamaların bulunduğu ekrandır.

6- Geliştirme

Programın virüs veri tabanının artması için program içindeki Ayarlar formundan virüs gönderebilirsiniz. Virüs veritabanı oluşması için virüslü dosyayı sıkıştırılmış dosya biçiminde doğrudan [email protected] adresine de mail olarak gönderebilirsiniz.

7- Sorumluluk Reddi

Dracula Virüs Temizleyici herhangi bir şirkete ve kuruluşa ait değildir. Programın tek resmi web sitesi https://www.yazguven.com ‘dur, bu İnternet sitesi dışında herhangi bir farklı sürüm yayınlanmamaktadır. Virüs taraması esnasında bilgisayarınızın kayıt defterinde değişiklikler yapılabilir bu nedenle tarama öncesi kayıt defterinizin yedeğini almanız önerilir. Programın sisteminize getireceği zararlardan üretici sorumlu değildir.

8- Eski Sürümler

72 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Misafir
1 yıl önce

“sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor” hatası alıyorum çözümü nedir ?

Misafir
Şu kişiye yanıt  Misafir
11 ay önce

ney

Misafir
2 yıl önce

önceden beri bilirim güzel bir yazılım

anonim
3 yıl önce

sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor hatası?

Dartanyan
3 yıl önce

ben bır hata aldım yardımcı olurmusunuz

Misafir
3 yıl önce

elınıze saglık tesekkur programınızı yukledım fakat calıstıramadım yardımcı olurmusunuz

cem
4 yıl önce

2016 sürmünü bekliyorum

Osman
7 yıl önce

Eline,emeğine sağlık kardeşim.Proğramı ilk yayınladığın zamanlardan beri hem evimde meh de sınıfımdaki bilgisayarda kullanıyorum.Bir çok arkadaşa da tavsiye ettim.Çok sorunumuzu basitçe halleden güzel bir proğram.Allah senden razı olsun.Ben Karspersky ile birlikte kullanıyorum.Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım.
Teşekkürler.

Jean
7 yıl önce

Ülkemizden birinin iyi bir antivirüs programı yazıp bizi bu konuda hayli yol almış olan yabancı yazılım hegemonyasından kurtarması adına atılmış güzel adımlardan biri. Yazılımı hazırlayan arkadaşa teşekkür ederim. Umarım en kısa zamanda güncel bir versiyonunu yayınlar kendisi. Saygılar.

Metin
8 yıl önce

regedit, görev yöneticisi ,klasör seçenekleri ,güvenli kipte açma ve ilgisi varmı bilmiyorum aşırı kota kullanımı sorunu vardı. hepside virüs veya trojen ile gelen sorunlardı,dracula bunları temizleyince bütün problemler kalktı..
Bu trojen ya da virüsün isminin ne olduğunu bilmiyorum açıklarsanız memnun olurum..
Mevlüt kardeşim emeğine sağlık gerçekten çok faydalı bir iş çıkarmışsın..Çok uğraştım ,alternatif bir sürü program denedim Draculadan başka çözüm bulamadım..Böylesine bir programı insanımızın yapması ayrıca gurur verici..Çalışmalarında başarılar dilerim..Teşekkürler:)

pirzola
8 yıl önce

mevlüt bey programın 2012 sürümünde yanlızca araüzünü değiştirin. çünkü şimdiki pek iyi gözükmüyor.

Osman Kalhan
8 yıl önce

Mobil Programlama Yapabiliyorsanız Birde Mobil Antivirüs Yaparsanız Çok İyi Olur 2012 den Sonra Tabikide 😀

Osman Kalhan
8 yıl önce

Sayın Mevlüt Abi Ben Programını Bütün Apartmanda Kullandırtıyorum Dükkanda Kendi Bilgisayarlarımda Yeni Virüsleri Görmediğinden Artık Yetersiz Geliyor 2012 sinin çıkması lazım artık Bende Yeni Olarak Türk Antivirüs İndirdim Dracula 2012 Çıkarsa Hemen İndireceğim Gerçekten 2012 yi İçten Bekliyorum Teşekkür Ediyorum Başarılarınızın Devamını Diliyorum Eğer Eklersen Eklenmesi Gereken Ufak Tefek Özellikleri Söylemek İsterim

ysemin
8 yıl önce

dracula virüs temizleyicisini kullanmaya başladım iki tane virüs bulundu fakat silinmiyor neyapabilirim acaba_?

kerem
8 yıl önce

mevlut kardeşim ilk programın çıktığından beri kullanıyorum emeğine sağlık.
İNŞAALLAH 2012 yılında yenisini çıkartırsın.
okul bitmiştir tahminen :))
bir kardeşimizin antivirüs programı yapmasını çok isterim.
programın yıllardır o kadar çok yerde paylaşıldıki.
maalesef burada öok az yorum olduğunu görünce üzüldüm.
ama senin için bende dahil bir çok dua aldığına emin ol kardeşim.
hayatında başarılar dilerim.
saygılarımla selamlar.

ali
9 yıl önce

Emeği geçen arkadaşı kutlarım , eline sağlık.

Önder
9 yıl önce

Mevlüt bey 2010 programınızda virüs gönder die bir bölüm var bunun nedeni nedir sadece süs mü yoksa hakikimi oğrenmek istedim teşekkürler

murat
9 yıl önce

çok yararlı oldu kardeşim teşekürler

murat
9 yıl önce

selamun aleyküm . en songüncelleştirme 1.5 sene önceymiş bence yeni virüs tanımlarıyla güncellenmeli. yinede emeğine sağlık. şu an cafedeyim virüs bulunamadı dedi ama yinede şüphelerim var. neyse kolay gelsin 🙂

Yusuf Mete
9 yıl önce

Mevlüt bey bu 2010 sürümü tüm sürümlerin hepsini içeriyor mu yoksa hem onu hem de 3.5 i indirmelimiyiz ?(Bu arada teşekkürler iyiymiş.)

alper
9 yıl önce

slm
öncelikle programınız çok güzel
benim sorunum ise açılış sayfamı c sücüsünden yönlendiren ve internet explorer açılış sayfasını C:www.google.com.htm yapan ve çok uğraşmama rğmen çözüm bulamadığım bir virüs,flash diskimden kaynaklandığı kesin çünkü temiz bilgisayara taktıktan sonra dosya açınca bulaşıyor.
driver.exe
excel dosyası.exe gibi klasörler oluyor.benim dosyalarıma da exe uzantısı eklemiş ancak ben gizli dosya görüntüleme programıyla açınca farkettim.ne yapabilirim.

CABBARİ
9 yıl önce

abi elinize sağlık helal olsun allah razı olsun. virüsüde parayla yapıp yoketmesinide parayla satanları görüpte sizin böyle bir emeği sarf etmenizi kutlamayı kendime borç edindim.Allah zihninizi ve bahtınızı açsın. Ülkeme sizin gibi insanlar lazım.

asaf
9 yıl önce

winwows 7 64 bit işletim sistemi kullanıyorum.Dracula virus temizleyicinin hiç bir versiyonu ( Dracula 2010 dahil) çalışmıyor.Acaba bir çözüm yolu mevcut mu ? Yardımcı olursanız memnun olurum.Şimdiden çok teşekkür ederim.

nazım
9 yıl önce

2011 ne zaman ?

kadir
9 yıl önce

Mevlüt bey emeğinize sağlık demeyi kendime bir borç bilirim.
Saygılarmla

hakan
9 yıl önce

Baya memnuniyet goz kamastirici ..
Ben ozel bir pc kullaniyorum ve isletim sistemimi yukseltemiyorum malesef. acaba bu Dracula 2010 programi Win 2000 professonel icin olani varmi?

sabri
9 yıl önce

Mevlüt bey emeğinize sağlık demeyi kendime bir borç bilirim.
Saygılarmla

alparslan
9 yıl önce

Selamlar
Mevlüt Bey
Kıymetli emeklerinizden dolayı, başarılarınızın devamını dilerken, gönül dolusu teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türk insanının da boş olmadığını bizlere gösteriyorsunuz.

Emre
9 yıl önce

Öncelikle Sizi Tebrik Ediyorum. Türkiye’den bu tür çalışmalar çıkması beni sevindirdi. İnşallah ilerde şirket olabilirsiniz. Birileri de elinizden tutarsa çok iyi olur.

Başarılarınızın devamını dilerim.

mustafa
9 yıl önce

Gerçekten çok teşekkür ederim,egedit ve görev yöneticisi(ctrl+alt+delete)sorunlarını çözdü.artık regedit ve görev yöneticisi devredışı diye birşey kalmadı…

Mutlu
10 yıl önce

64 bit windows 7 üzerine Dracula 2010 kurdum. Sürücü seç’e tıkladığımda hiçbirşey olmuyor. 32 bit windows sistemlerde bu sorunu yaşamadım. Çok güzel çalıştı ve virüsleri temizledi. Acaba program 64 bit işletim sistemleri için uyumsuz mu? Yoksa benim makinada mı sorun var. Cevap yazarsanız memnun olurum..

Barış Aslan
10 yıl önce

Öncelikle programınızı bir sitede öneri olarak gördüm hemen indirdim ama kullanamadım…
c0000013 parameters 75b4…. diye devam eden ve zannedersem USB bellekten bulsan bir virus
sizin programınızı çalıştırmamı engelliyor..
Bu virusun kayıtlı oldugu yeri nasıl bulabilirim ve size tets için göndermek üzere..
Şimdiden tesekkurler iyi çalışmalar..

mehmet tt
10 yıl önce

0xc0000135 hatası alıyorum yardımmmmmm edin lutfennn emege saygı
programı yazan deva gormesın ++++++

turnurbil
10 yıl önce

uzun süredir bilgisayar ve flash disk ve yedek harddisklerle uğraşıp durdum
taaaaaaaaaa ki dracula yı bulana kadar
sağol sağol sağol dracula

Mücahit
10 yıl önce

Ya ne diyeyim ben, walla çoook işime yaradı virüsün v’si yaklaşamıyo artık. ALLAH razı olsun Kardeşim! kullanmayan arklara şiddetle :))) öneririm

Nizamettin BUDAK
10 yıl önce

Mevlüt Bey Sen bi dahisin. Proğramın benide bi çok sorundan kurtardı. Çok ama çok teşekkür ederim.

gaffur
10 yıl önce

saolun

Mustafa PEKTAŞ
10 yıl önce

Sayın Aksu,
Söz konusu programınızın ilk sürümünden bu yana kullanmaktayım,her geçen yılda programı geliştirdiğiniz aşikardır.Çalışmalarınızda başarılar dilerken önümüzdeki yılda yeni bir güncelleme ya da yeni bir sürüm müjdesi verebilirmisiniz biz kullanıcılara?
Sağlıcakla kalınız…

Rocker
10 yıl önce

İlk sürümünden beri kullanıyorum. Virüs gönderilmediği için mi, başka nedenlerden mi yeni güncelleme yok? Emeğinize sağlık.

Erdoğan TUNCEL
10 yıl önce

Mevlüt bey Seni içten ve yürekten tebrik ediyorum.seni tanıdığım için çok şanslıyım. Daha çok işler başaracağına da yürekten inanıyorum. Kendine çok iyi bak. Selamlar.

Çetin BALKAN
10 yıl önce

Mevlüt bey, çalışma ve başarılarınızın devamını dileyerek sizi kutluyorum. Ben NOD 32’yi aktif olarak kullanırken bir yıla yakındır Dracula Virüs Temizleyicisi 3.5 versiyonunu gerekli olduğunda kullanıyorum, şimdi 2010 versiyonunu yanlız ve aktif olarak kullanmamı tavsiye edermisiniz? Başka Virüs Proğramı ile birlikte kullanmak daha akılcı ise hangi proğramı önerirsiniz? Teşekkür ederim. Saygılarımla.

ercan
10 yıl önce

teşekkürler

murat
10 yıl önce

sayın mevlüt bey , çoğu programdan daha çok işe yarayan ve en önemlisi “güvenilir” bir program yaptığınız için teşekkürler.ilk sürümden beri “sizin hocanızın ve aynı zamanda benim hocam da olur 🙂 tavsiyesiyle kullanıyorum.

kadir özcan
10 yıl önce

selam arkadaşım herşeyden önce yaptığın bu program için emeklerine ve duyarlılığına teşekkür ediyorum draculayı bende ilk zamanlarından beri kullanıyorum gerçekten işime bazı zamanlarda çok yaradı bu yüzden teşekkürü bi borç bilerek yazıyorum bizim gibi gençler bu ülke ve bu millet için (siyasi olarak demiyorum) bilişim teknolojileri açısından elinden geleni yapması gerektiğini bunun için de çok çalışmamız gerktiğini bilmemiz gerkli. Boş işler peşinde değilde bilgimizi zekamızı bu yönlerde geliştirmeliyiz.Okuduğunuz içinde teşekkürler. Birde şu son zamanlarda insanların başa çıkamadığı dumprep mavi ekran hatasına karşı bi çözüm üretilebilirmiyiz bayğı yaygınlaştı. internette doğru düzgün çözüm yok msconfig ten siliyoruz regeditten siliyoruz ama sonra tekrarlıyo… Devamını oku »

ozba
10 yıl önce

Uzun zamandır kullanıyorum.Her bilgisyarın açılışına konulacak bir program.Teşekkürler

mehmet ince
10 yıl önce

allah razı olsun dostum…
bu programı ilk kullananlardanım..
senin bilgisayarda başarılı olacağını biliyordum ama bu kadarı beni bile şaşırttı..
hade tekrar beysehire beklerim grsrz..

UĞURCAN
10 yıl önce

EMEĞİNİZE SAĞLIK…..

Mustafa MUMCU
10 yıl önce

Arkadaşlar ilk DRACULA 3 1 keşfetiyimden beri çok işime yaradı bilgisayar işiyle uğraşırken virüs yüzünden donmuş bilgisayarları bile format atmadan ,Drakula ile sonra başka bir virüs programıyla taratıp kurtardım…Windovs 7 de combofixs çalışmıyor çözüm dracula Programı yapan arkadaş bukadar,küçük bukadarişlevli bir programyaptığı için Sayın MEVLÜT AKSU beye teşekürler…NOT Mevlüt bey bilgisayar dili Türkiyede tamamen türkçe olsaydı biz nerelerde olurduk bilgisayarda dünya sıralamalarında…

emre
10 yıl önce

tebrik ediyorum muhteşem bi program olmuş mükemmel bişey hicbir anti vir reg ve görev yöneticisini acamıyordu bu gercekten mükemmel bi şekilde calışıyo

Ali
10 yıl önce

Dracula sürümlerini kullandım çok işime yaradı. Allah senden razı olsun devamını herzaman bekliyorum ne gerekiyorsa bizde yardım ederiz yeterki daha çok geliştirelim programımızı..

aydın
10 yıl önce

teşekkürler ellerine saglık başarıların devamını dilerim