Dennis Technology Labs Anti Malware Test Sitesi İncelemesi

Dennis Technology Labs, donanım ve yazılım da dahil olmak üzere bireysel ve kurumsal teknolojileri değerlendiren bağımsız bir test kuruluşudur. Dünya çapında bir test framework kullanarak güvenlik testinde uzmanlaşmış bir kuruluştur.

dennis-labs-ana-sayfa

Siteye giriş yapıldığında sağ taraftaki “LATEST REPORTS” menüsünden test sonuçlarına bakılabilir. Burada ağ tehditlerinin tespiti için test sonuçlarına ulaşmak için “Network ThreatDetection” başlığındaki “Read More” bağlantısına tıklanarak sonuçlar görüntülenebilir. Windows Güncelleştirmeleri, Java, adobe ürünleri güncelleştirmelerinin Windows işletim sisteminin güvenliğe etkisini öğrenmek için “Windows Updates vs. Web Threats” bağlantısı kullanılmalıdır.

Anti malware test sonuçları içinse “Anti-VirusProtection” kısmındaki “Read More” bağlantısına tıklanmalıdır. Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir;

dennis labs antivirüs test ekranı

Bu ekranda kurumsal antivirüs yazılımlarının test sonuçları için “Enterprise Anti-VirusProtection”, küçük işletmeler için “Small Business Anti-VirusProtection”, ev kullanıcıları için “Home Anti-VirusProtection” bölümünün altındaki pdf raporları kullanılabilir. Yanında “LATEST” yazılı rapor en güncel rapor olduğunu belirtmektedir. Örnek olarak ev kullanıcıları için “Home Anti-VirusProtection” kısmındaki rapor dosyası tıklandığında açılan rapor incelediğinde özet sıralamanın aşağıdaki gibi olduğu görülür;

dennis technology labs antivirüs test sonuçları

Dennis Technology Labs antivirus benchmark test sonuçlarına göre enbaşarılı antivirüs yazılımları “AAA” alan yazılımlardır.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments