CheckVir Antivirüs Test Sitesi İncelemesi

CheckVir antivirüs test, küresel bir güvenlik analiz servis sağlayıcısıdır. Kuruluş kurumsal BT karar alma süreçleri için risk analizleri, güvenlik açığı değerlendirmeleri, ürün bilgileri sağlar. Kuruluşun amacı, işletmelere bilgi güvenlikleri hakkında farkındalık yaratmaktır.

Stratejik ortakları;

veszprog logo Macaristan merkezli güvenlik test laboratuvarına sahip Veszprog
secudit logo Bilgi güvenliği risk analizi hizmeti veren Secudit

CheckVir antivirüs test internet sitesinin adresine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Siteye giriş yapıldığında sol menüdeki “Actual Results” kısmından koruma(protection) ve performans(performance) test sonuçlarına bakabilirsiniz. Antivirüs programları için tabi ki koruma özelliği daha önemlidir. Bu menüden ilgili yıl ve ay seçeneği seçilip “Show” düğmesine basıldığında seçili zaman diliminde gerçekleştirilen test sonuçlarına ulaşılabilir.

checkvir ana sayfa görüntüsü

Örneğin Şubat 2016 için koruma test sonuçlarına bakıldığında, aşağıdaki gibi bir ekran görünecektir;

checkvir antivirüs test sonuçları

Bu rapora göre yeşil renkle gösterilen sonuç değerleri ortalama üzerinde(above average), sarı renkle gösterilen sonuç değerleri ortalamaya yakın(near average) ve kırmızı renkle gösterilen sonuç değerleri ise ortalamanın altında(below average) olduğunu göstermektedir. Her satırda farklı test parametreleri mevcuttur ve “closed” yazılı satırlarda o parametreyle ilgili test sonucu tamamlanmıştır, running yazılı satırlarda o parametreyle ilgili test devam etmektedir. Her satırın sonunda ayrıca kaç zararlı örneğinin(samples) test edildiği belirtilmektedir.

Daha eski sonuç raporlarına ulaşmak için sol menüdeki “Archive results” bağlantısı kullanılmalıdır.

Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Yazıya yapılan yorumlar