Bitsdaq Kripto Para Borsası Üyelik ve KYC Doğrulama İşlemleri

Bitsdaq kripto para borsası, özellikle Asya ülkelerindeki kullanıcıların dijital varlık ticareti yapabilmeleri amacıyla Bittrex borsası partnerliğinde açılan yeni bir kripto para borsasıdır. Aslında bir nevi Binance rakibi olarak açılmış gibi görünmektedir. Bittrex ortaklığıyla açılmış olması güvenilirlik açısından önemli.

Bitsdaq Kripto Para Borsası Üyelik İşlemleri

Öncelikle buraya tıklayarak aşağıdaki gibi kayıt sayfası açılacak;

bitsdaq borsa üyelik sayfası

Yukarıdaki fotoğrafta e-posta hesabıyla üyelik adımları yer almaktadır, üyelik öncesinde e-posta kutunuzun açık olması kolaylık sağlayacaktır. E-posta adresinizi, borsaya giriş yapacağınız şifrenizi(8-18 karakter arasında olmalı ve içinde büyük harf,küçük harf, rakam ve özel karakter yer almalıdır) yazıp fotoğraftaki gibi kutucukları işaretledikten sonra “Sign Up” butonuna bastığınızda e-posta adresinize bir onay kodu gönderilecek ve bu onay kodunu girdiğinizde üyeliğiniz tamamlanmış olacaktır. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere “Phone Number” sekmesine tıklarsanız yine diğer bilgileri girmek koşuluyla cep telefonuyla üyeliği gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelikten sonra sitenin üst kısmındaki “Wallets” menüsünden diğer borsalardaki gibi kripto para cüzdanlarınızı görebilirsiniz, 

Bitsdaq KYC Doğrulama

bitsdaq telefon doğrulama

Borsa dışına herhangi bir çekim (Witdhraw) yapabilmeniz için sizden KYC doğrulaması istenecektir yani bir nevi sizin gerçek bir kişi olduğunuzu borsaya ispatlamanız gerekiyor. Bu durum yeni kullanıcılar için tedirginlik verici olsa da eski kullanıcılar çok iyi bilirler ki kripto para borsalarının büyük bir kısmı bu doğrulama işlemini zaten uzun zamandır istemektedirler. Doğrula işlemi için öncelikle üst menüden “My Account” altındaki “Profile” bağlantısına tıklanır. Yeni üye olunduğu için doğrulama seviyesi “V1” olacaktır ve bunu “V2” yapmak gerekir. Öncelikle telefon doğrulaması yapalım bunun için “Phone number” kısmından önce ülke kodunu (Türkiye için +90) seçip yan tarafına da başında sıfır (0) olmadan cep numaranızı yazıp “Verify” butonuna tıklayın. Cep telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonra telefon doğrulaması tamamlanmış olacaktır.

Şimdi gelelim KYC doğrulama kısmına. Yine “Profile” sayfasındaki ekranda isim soyisim, doğum tarihi (Yıl/Ay/Gün formatında), Ülke, tam adresiniz, şehir bilgileri istenmektedir.

bitsdaq kyc doğrulama sayfası

Bu bilgileri girdikten sonra “Next” butonuyla ikinci aşama olan belge yükleme ekranına geçilecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtildiği şekilde gerekli yükleme işlemler yapılmalıdır;

bitsdaq kyc dokümanları

Select ID Type: Bu kısımda ne tür bir belge ile doğrulama yapacağınızı seçmelisiniz; Passport=Pasaport, ID Card=Kimlik Kartı, Driving Licence=Ehliyet belgesi

The front of ID photo: Yukarıda seçmiş olduğunuz belge türünün ön yüzünün fotoğrafını çekip bu kısıma Upload tıklayarak yükleyiniz (JPG, JPEG, PNG formatlarından birisi olmalı ve 3 MB geçilmemeli).

The back of ID photo: Yukarıda seçmiş olduğunuz belge türünün arka yüzünün fotoğrafını çekip bu kısıma Upload tıklayarak yükleyiniz.

A photo of yourself holding ID and signature: Tek elinizle rahatça tutabileceğiniz küçük bir kağıda Bitsdaq yazıp altına imzanızı atın ve o günün tarihini yazın (Yıl/Ay/Gün formatında) daha sonra bu kağıdı bir elinizle tutup yüzünüz de net görünecek şekilde selfie gibi fotoğrafınızı çekin, eğer telefonla zorlanırsanız bilgisayarınızın kamerasından da yardım alabilirsiniz 🙂

3 fotoğrafı da yükledikten sonra “Done” butonuna tıklayarak süreci başlatmış olursunuz. Onay süreci çok uzun sürmüyor ve bu süreçte profildeki “KYC Details” kısmında “Submitted” yazacaktır. Doğrulandıktan sonra ise “Approved” yazacaktır. Doğrulama başarısız olursa farklı belge türüyle deneyebilirsiniz veya fotoğrafları yeniden daha net bir şekilde çekip tekrar yükleyebilirsiniz.

Bitsdaq Üyelik Bağlantısı

Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
1
Yazıya yapılan yorumlar
1 Yazıya yapılan yorum
0 Yanıtlanan Yorum Sayısı
0 Takipçiler
 
En çok etkileşim olan yorum
En çok yanıtlanan yorum
1 Yorum yapan kullanıcı sayısı
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Misafir