Bitsdaq Kripto Para Borsasında Bedava BXBC Token Kazanın !

Bitsdaq kripto para borsası, özellikle Asya ülkelerindeki kullanıcıların dijital varlık ticareti yapabilmeleri amacıyla Bittrex borsası partnerliğinde açılan yeni bir kripto para borsasıdır. Aslında bir nevi Binance rakibi olarak açılmış gibi görünmektedir. Bittrex ortaklığıyla açılmış olması güvenilirlik açısından önemli. Bitsdaq henüz çok yeni olduğu için özellikle yeni üyeler kazanmak ve tanıtımını yapabilmek için kısa süreliğine BXBC Candy kampanyası başlatmıştır. Bu kampanya kapsamında; yeni üye olanlara, kimlik doğrulaması yapanlara (Kyc Doğrulama), referansla üye getirenlere ve İnternet sitelerine günlük giriş yapanlara çeşitli miktarlarda kendi Token ‘ı olan BXBC (BXB Candy) vermektedir. Elbette ki bu kampanya süresiz değil, sona erme tarihi 31.03.2019 Saat 20:00 (Türkiye saatiyle). 31 Mart tarihine kadar BXBC Tokenların herhangi bir maddi değeri olmayacak ancak o tarihten itibaren bir değer belirlenip kendi borsalarında işleme açılacaktır.

BXBC Token Kazanç Tabloları

Aşağıdaki tabloda, siteye üye olarak hangi tarihlerde ne kadar BXBC kazanacağız belirtilmektedir;

Üye Olarak Kazanılacak BXBC Token Ödülü
Zaman Aralığı Üye Olarak Kazanılacak Ödül KYC (Kimlik) Doğrulaması Sonrası Kazanılacak Ödül
15.01.2019 – 31.01.2019 2,000 6,000
01.02.2019 – 28.02.2019 1,500 5,000
01.03.2019 – 31.03.2019 1,000 4,000

 

Aşağıdaki tabloda ise, referans veren üyelerin veya sizin referansınızla üye olanların hangi tarihlerde ne kadar BXBC token kazanacakları birleştirilmiş tabloda belirtilmektedir;

Referans Verenin veya Üye Olanın Kazanacağı BXBC Token Ödülü
Zaman Aralığı Referansınızın Üye Olmasıyla Kazanacağınız Ödül Üye Olan Kişinin Kazanacağı Ödül Referansınızın KYC (Kimlik) Doğrulaması Sonrası Kazanacağınız Ödül Üye Olan Kişinin KYC (Kimlik) Doğrulaması Sonrası Kazanacağı Ödül
15.01.2019 – 31.01.2019 1,000 2,000 2,000 6,000
01.02.2019 – 28.02.2019 800 1500 1800 5,000
01.03.2019 – 31.03.2019 500 1,000 1,000 4,000

Siteye giriş yapılan her gün için ise 200 BXBC kazanıyorsunuz. Örnekle açıklamak gerekirse, bugün itibariyle (10.02.2019) üye oldunuz ve kazandığınız ödül=1,500. Aynı gün giriş de yapmış olduğunuz için 200 daha kazandınız, toplam etti 1,700. KYC (Kimlik) doğrulamasını da yaptığınızda 5,000 daha kazandınız ve toplam 6700 oldu. 1 arkadaşınızı referansınız ile üye yaptığınızı varsayalım bu durumda ondan 800 kazandınız ve toplam 7500 oldu. Referansınızla üye olan arkadaşınız KYC (Kimlik) doğrulamasını da yaptıysa oradan da 1800 kazandınız. Tüm bunların sonunda bakiyeniz 9300 BXBC olacaktır.

BXBC token ne işime yarar demeyin, ciddi rağbet görmesi durumunda önemli miktarda kazanabilirsiniz. Şahsen ben herhangi bir para yatırma zorunluluğum olmadığı için günlük girişlerle toplayabildiğim kadar toplama taraftarıyım, sonuçta kaybedilecek bir şey yok. Binance borsasının kendi coin ‘i olan BNB ‘nin bu yazı yazıldığı tarih itibariyle 1 tanesinin 8,7$ olduğunu hatırlatmak isterim.

Bitsdaq Kripto Para Borsası Üyelik İşlemleri

Öncelikle buraya tıklayarak aşağıdaki gibi kayıt sayfası açılacak;

bitsdaq borsa üyelik sayfası

Yukarıdaki fotoğrafta e-posta hesabıyla üyelik adımları yer almaktadır, üyelik öncesinde e-posta kutunuzun açık olması kolaylık sağlayacaktır. E-posta adresinizi, borsaya giriş yapacağınız şifrenizi(8-18 karakter arasında olmalı ve içinde büyük harf,küçük harf, rakam ve özel karakter yer almalıdır) yazıp fotoğraftaki gibi kutucukları işaretledikten sonra “Sign Up” butonuna bastığınızda e-posta adresinize bir onay kodu gönderilecek ve bu onay kodunu girdiğinizde üyeliğiniz tamamlanmış olacaktır. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere “Phone Number” sekmesine tıklarsanız yine diğer bilgileri girmek koşuluyla cep telefonuyla üyeliği gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelikten sonra sitenin üst kısmındaki “Wallets” menüsünden diğer borsalardaki gibi kripto para cüzdanlarınızı görebilirsiniz, BXBC miktarını da buradan kontrol edebilirsiniz.

Bitsdaq Referans Sayfası

Ne kadar BXBC topladığınızı, referans sayınızı ve başkalarını üye yapmak için kullanabileceğiniz referans linkini veya kodunu öğrenmek için site üst kısmındaki “My Account” menüsü altındaki “Candy” bağlantısına tıklayarak görebilirsiniz. Referans linkinizi Facebook, Twitter gibi sosyal ortamlarda paylaşabilirsiniz böylece daha çok BXBC toplayabilirsiniz. Sayfanın örnek bir ekran görüntüsü aşağıdadır;

bitsdaq borsa referans sayfası

Bitsdaq KYC Doğrulama

bitsdaq telefon doğrulama

Borsa dışına herhangi bir çekim (Witdhraw) yapabilmeniz için sizden KYC doğrulaması istenecektir yani bir nevi sizin gerçek bir kişi olduğunuzu borsaya ispatlamanız gerekiyor. Bu durum yeni kullanıcılar için tedirginlik verici olsa da eski kullanıcılar çok iyi bilirler ki kripto para borsalarının büyük bir kısmı bu doğrulama işlemini zaten uzun zamandır istemektedirler. Doğrula işlemi için öncelikle üst menüden “My Account” altındaki “Profile” bağlantısına tıklanır. Yeni üye olunduğu için doğrulama seviyesi “V1” olacaktır ve bunu “V2” yapmak gerekir. Öncelikle telefon doğrulaması yapalım bunun için “Phone number” kısmından önce ülke kodunu (Türkiye için +90) seçip yan tarafına da başında sıfır (0) olmadan cep numaranızı yazıp “Verify” butonuna tıklayın. Cep telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonra telefon doğrulaması tamamlanmış olacaktır.

Şimdi gelelim KYC doğrulama kısmına. Yine “Profile” sayfasındaki ekranda isim soyisim, doğum tarihi (Yıl/Ay/Gün formatında), Ülke, tam adresiniz, şehir bilgileri istenmektedir.

bitsdaq kyc doğrulama sayfası

Bu bilgileri girdikten sonra “Next” butonuyla ikinci aşama olan belge yükleme ekranına geçilecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtildiği şekilde gerekli yükleme işlemler yapılmalıdır;

bitsdaq kyc dokümanları

Select ID Type: Bu kısımda ne tür bir belge ile doğrulama yapacağınızı seçmelisiniz; Passport=Pasaport, ID Card=Kimlik Kartı, Driving Licence=Ehliyet belgesi

The front of ID photo: Yukarıda seçmiş olduğunuz belge türünün ön yüzünün fotoğrafını çekip bu kısıma Upload tıklayarak yükleyiniz (JPG, JPEG, PNG formatlarından birisi olmalı ve 3 MB geçilmemeli).

The back of ID photo: Yukarıda seçmiş olduğunuz belge türünün arka yüzünün fotoğrafını çekip bu kısıma Upload tıklayarak yükleyiniz.

A photo of yourself holding ID and signature: Tek elinizle rahatça tutabileceğiniz küçük bir kağıda Bitsdaq yazıp altına imzanızı atın ve o günün tarihini yazın (Yıl/Ay/Gün formatında) daha sonra bu kağıdı bir elinizle tutup yüzünüz de net görünecek şekilde selfie gibi fotoğrafınızı çekin, eğer telefonla zorlanırsanız bilgisayarınızın kamerasından da yardım alabilirsiniz 🙂

3 fotoğrafı da yükledikten sonra “Done” butonuna tıklayarak süreci başlatmış olursunuz. Onay süreci çok uzun sürmüyor ve bu süreçte profildeki “KYC Details” kısmında “Submitted” yazacaktır. Doğrulandıktan sonra ise “Approved” yazacaktır. Doğrulama başarısız olursa farklı belge türüyle deneyebilirsiniz veya fotoğrafları yeniden daha net bir şekilde çekip tekrar yükleyebilirsiniz.

Bitsdaq Üyelik Bağlantısı

Benzer Yazılar
Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'da Paylaş
Yazıya yapılan yorumlar